Iveta Radičová – bábka v rukách Dzurindu a Mikloša?

Autor: Matúš Ritomský | 12.10.2011 o 21:11 | (upravené 12.10.2011 o 23:37) Karma článku: 9,94 | Prečítané:  1747x

Zo všetkých strán počúvam dohady o tom, že pád vlády zinscenoval Dzurinda s Miklošom, aby tak odstavili Radičovú. Táto konšpiračná teória sa šíri úspešne aj medzi ľuďmi, ktorí inak patria k Radičovej podporovateľom.

Už som si zvykol na to, že ľudia majú tendenciu za všetkým hľadať niekoho „v pozadí“ a tvrdiť, že „všetko je inak ako sa zdá“. Pristátie na mesiaci, pád dvojičiek, zemetrasenie v Japonsku a teraz aj pád slovenskej vlády. Jednej veci však nerozumiem: ak si Radičovej podporovatelia naozaj myslia, že je iba bábkou bez vlastného názoru, ako ju vôbec môžu podporovať? Je to rovnako absurdné, ako mávať kartičkami „Podporujem Ivetu“ a zároveň pod ňou píliť konár.

Politika je predovšetkým o dôvere. Ivete Radičovej som doteraz dôveroval a zatiaľ moju dôveru  nesklamala. Dôverujem jej aj teraz, keď jednoznačne hovorí o tom, že spojenie hlasovania o eurovale s hlasovaním o dôvere vláde bolo jej vlastné rozhodnutie. Áno, verím jej dokonca aj to, že otázka prijatia eurovalu bola pre ňu až takto dôležitá.

Možno sa to mnohým obyvateľom Slovenska, ktorí žijú zahľadení do problémov svojej provincie, zdá ako nemožné. Ale Iveta Radičová nikdy nebola provinčná a potvrdila to aj teraz. Verím, že svoje rozhodnutie neformovala pod tlakom Dzurindu a Mikloša, ale počas svojich zahraničných ciest, pri rozhovoroch s európskymi a svetovými lídrami, v kontakte s celým tým šírim svetom za našimi humnami.

V okamihu, kedy sa rozhodla, že je správne zabezpečiť, aby Slovensko podporilo euroval, konala priamočiaro. Po tom ako Sulík odmietol ustúpiť zo svojej pozície jej ostala iba jedna možnosť. A tú využila.

Sulíka dnes jeho priaznivci vynášajú do nebies za jeho zásadovosť. Neviem, možno to tak naozaj je, aj keď mňa osobne zásady spísané v zelených brožúrkach nijak neohúrili. Myslím však, že Radičová sa nezachovala o nič menej zásadovo ako Sulík. Konala podľa svojho vnútorného presvedčenia a neobetovala tomu o nič menej. Rozdiel medzi nimi je pre mňa iba jeden: Radičovej zásady sú mi bližšie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét. Tri z nich môžu mať oceány z tekutej vody.

KOMENTÁRE

Každý astronóm a tvorca nových liekov im pripomína, aké sú nuly

Namiesto cesty ľudstva na Mars, rozprávajú blázni o malom človeku.


Už ste čítali?